Nová zelená úsporám a fotovoltaika patří mezi šetrné a úsporné obnovitelné zdroje energie

Míníte, jestli by se váš dům nedal vytápět či ohřívat úsporněji? Speciálně jestli topíte pevnými palivy, plynem, nebo dokonce elektrickou energií, může se vám tento krok vyplatit. Obnovitelné zdroje jsou výhodné nejen z hlediska financí, které ročně ušetříte, ale i proto, že využijete k přírodě ohleduplný energetický zdroj.

Zrodil se inovovaný program Nová zelená úsporám

Pokud poklesne ekologická zátěž, rekonstrukci domu lze finančně dotovat z programu Nová zelená úsporám, jenž je podporován Státním fondem životního prostředí. Pojmenování programu Nová zelená úsporám by mělo být každému povědomé. V České republice se totiž program Nová zelená úsporám ujal již před lety. Mluvíme o příspěvcích na energetické úspory a obnovitelné energetické prameny. Díky programu Nová zelená úsporám si můžete koupit tepelné čerpadlo či fotovoltaický systém. Před konkrétním pořízením si zjistěte, jestli vyhovujete nutným předpokladům, jež jsou třeba dodržet k získání finanční podpory z programu Nová zelená úsporám.

Zužitkovatelná energie ze sluníčka

Dnes je známým pojmem solární ohřev vody, pomocí něhož za energie výrazně ušetříte. Příznivě se ukazuje pořízení uceleného solárního systému ROTEX, soupravu reprezentují jak solární kolektory, tak akumulační nádržka s velkou tepelnou účinností. Absolutně fungující solární soustava převádí až 80 % sluneční energie v teplo, které je pak uchováváno v akumulační nádrži.

Stejně jako na soustavu solárního systému, tak i na fotovoltaické panely snadno dostanete příspěvek. V tuzemsku hodně využívaná fotovoltaika přeměňuje energie ze sluníčka na elektrickou energii. Finanční příspěvek by mohl být až 100 tisíc Kč. Solární panel si proto můžete zakoupit o jakékoliv hodnotě, záleží už jenom na vás samotných, a také na tom, jaký skutečný výkon solárního panelu by vám opravdu vyhovoval. Ideální nákup pořídíte na webových stránkách Iqenergy.cz, které jsou spravovány firmou SPOZE, s. r. o.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Nová zelená úsporám a fotovoltaika patří mezi šetrné a úsporné obnovitelné zdroje energie
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR