Státní příspěvkový program nová zelená úsporám je využitelný všemi občany ČR

Při stoupajících cenách energií pátráme, jak ušetřit a chovat se ekologicky. Proto se skýtá možnost směny dodejce plynu a elektřiny. Jak provést výměnu, k tomu vám poslouží kalkulačka úspor, kterou naleznete na stránkách IQenergy.cz. Prvotní investice se na úsprách ukáže až ze více let. E-shop s užitečnými výrobky a rady naleznete rovněž na webu. Veškeré konkrétní dotazy bezplatně zodpovíme telefonicky, či přes kontaktní formulář. Zodpovídají se hodně dotazy na téma nová zelená úsporám.

Potenciální zájemci o dotační program nová zelená úsporám najdou na webových stránkách přehledný soubor podmínek. Zažádat si o dotaci je možné kdykoliv, žadatelé budou posuzovaní do konce roku 2021. Finanční částky se budou uvolňovat postupně ve spojitosti s prodejem emisních povolenek. O dotaci Nová zelená úsporám lze žádat v rámci energeticko-úsporných opatření na snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů, účastní se výstavby rodinných domů s malou energetickou náročností a ekonomického užívání zdrojů energie, kam patří vyměňování tepelných zdrojů za šetrné zdroje tepla. Index zaměnitelných zdrojů tepla je na webových stránkách IQenergy.cz.

Jsou poskytovány rovněž podpůrné státní dotace na stavby fotovoltaických elektráren, přičemž se na jeden dům přiznává podpora do výše až 100 000 korun. Využívaná fotovoltaika je způsobem záměny působení slunečních paprsků na elektřinu s využitím diod propojených do fotovoltaických panelů. Tato technologie – fotovoltaika – se stává u veřejnosti stále oblíbenější. Proto výstavba fotovoltaické elektrárny dodá všem zřizovatelům vlastní energetickou soběstačnost, ale ještě se minimalizují veškeré náklady na elektřinu celé domácnosti.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Státní příspěvkový program nová zelená úsporám je využitelný všemi občany ČR
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR