Ušetřete na dodávkách plynu už následující topnou sezónu!

Ačkoliv byla letošní zima poměrně mírná, a české domácnosti tak zaplatí za vytápění o něco méně, avšak příští topná sezóna může být o to intenzivnější. A právě proto je již nyní na jaře vhodná doba pro uvažování nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tak nyní společně ukázat, co vlastně tato změna obnáší, kolik lze ušetřit a jak vybrat ten nelevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Zemní plyn, který obdržíte skrze potrubí, na tom bude s kvalitou úplně stejně, ať jej budete mít od kteréhokoliv dodavatele. Stále totiž půjde o totožnou komoditu, kterou k vašemu sporáku nebo třeba kotli dovede tzv. distributor. Jak se tak může stát, že vybraní dodavatelé plynu prodávají levný plyn a jiní naopak? Důvodů je hned několik. Jedním z nich je třeba schopnost dodavatelů plynu pořídit jej levně na komoditních burzách. Do koncové ceny za plyn pak promluví rovněž celková efektivita dodavatelské společnosti. V některých se totiž stále topí v haldách papírů a jinde přitom mají všechno elektronické. Odišené jsou také různé cenové politiky konkrétních dodavatelů. Někteří například sníží cenu velkému odběrateli, aby si jej udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou zase ceny nastaveny rovnoměrněji, z čehož těží nejvíce domácnosti, které většinou tahají za ten kratší konec provazu.

Spočítejte si, kolik korun ušetříte

Změnit dodavatele pouze na základě jeho reklamy v televizi nebo tisku není rozumné. Každé takové změně dodavatele zemního plynu by pak měl předcházet výpočet, který nám napoví, zda se vám takováto změna vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, existuje zde tak zvaná kalkulačka plynu, která snadno a rychle vše vypočte za vás. A kolik tedy můžete ušetřit? To záleží na tom, jestli plyn používáte jenom k topení či také k vaření, ale povětšinou jde o tisíce korun za rok.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Ušetřete na dodávkách plynu už následující topnou sezónu!
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR