Kde si můžete dát speciality české kuchyně? V Pivovaru Chýně u Prahy

Pro zájezdy, vyhládlé rodiny s dětmi a milovníky cyklistiky Pivovarský dvůr Chýně u Prahy zhotovuje polední menu a speciality české kuchyně. Objekt pivovarského dvora byl před mnoha lety součástí hospodářských budov kláštera a chovala se v jeho prostorách hospodářská zvířata. Teď je v Pivovarském dvoře Chýně restaurace s dětským koutkem Praha pro výletníky, pivnice s tradičním pivem, relaxační místo a rychlé občerstvení.

Pivovar Chýně stojí přímo na cyklistické trase, turisté si můžou na zahrádce objednat vynikající domácí bramboráčky, daňčí klobásky, steaky, domácí limonády pro nejmenší děti a pivo – polotmavou dvanáctku pro všechny dospělé. Na své si zde přijdou především rodiny s dětmi, které se v dětském koutku nebudou kousat nudou při všelijakých vtipných akcích, jako je kupříkladu návštěva babičky z pohádky, koná se malování na obličej, je vystavěn hrad na skákání, děti se zabaví na bublinkové diskotéce či při soutěžním odpoledni. Pořádají se tu také narozeninové večírky pro děti a slavnosti s chutným občerstvením. Cestující si v útulné restauraci mohou zpříjemnit čekání na let díky poloze nedaleko Letiště Václava Havla v Ruzyni.

Polední menu a speciality české kuchyně se prokládají lahůdkami, jako jsou třeba masa na grilu, rovněž i kolena pečená na pivu, výtečný pivovarský guláš, pečená žebírka, tatarák zhotovený z pravé svíčkové, rozmanité steaky ze specifických druhů masa, nachystávají se hody postaročesku, v nabídce je králičí špíz, kachní a husí speciality, skvělá hovězí svíčková, svíčková z telecího masa anebo svíčková na smetaně. Každé polední menu zahrnuje polévku a hlavní chod již za 85 Kč. Veškerá piva jsou kvasnicová, kvašená spodem, případně nefiltrovaná svrchně. Při vaření piva se zachovávají klasické české výrobní postupy a využívají se tradiční technologie, a to za použití sladu, samozřejmě i vody a chmele. Český světlý ležák je klasické světlé, kvasnicové pivo z českých produktů, chmelené znamenitým chmelem ze Žatce.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Kde si můžete dát speciality české kuchyně? V Pivovaru Chýně u Prahy
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR