Rozhodně nepodceňujte doporučená i povinná očkování, ani očkování do ciziny

Cestování do zahraničí s sebou přináší mnoho zajímavých zážitků, krásných fotografií, spoustu pracovních zkušeností i nových přátel. Nikdo si však nechce přivézt zpět domů nepříjemnou, v tom extrémním případě pak nevyléčitelnou chorobu. Především exotické oblasti jsou pro cestovatele z mírného pásu nebezpečené zejména kvůli bakteriím a virům, které u nás nejsou rozšířené. Právě proto jsou např. v Africe konkrétní očkování nikoliv doporučená, nýbrž povinná. Doporučujeme před cestováním do exotických končin konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo další očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Takováto pracoviště se specializují jak na očkování povinná, tak na očkování doporučená nebo na očkování také do ciziny. Očkovací plán před vycestováním do zahraničí, kde je očkování například proti žluté zimnici povinné, je nutné sestavit již několik týdnů před začátkem dovolené. Poradna cestovní medicíny zajišťuje klientům nejenom očkování do ciziny, ale poskytne i medikamenty, vybaví cestovní lékárničku, předepíše antibiotika, antimalarika, léky na střevní protíže. Samozřejmostí je vystavení mezinárodního očkovacího průkazu. V poradně se také prodávají extrémní repelenty, a dávají se také obecně platné rady a nejrůznější doporučení na cesty.

Očkovací centrum je nejenom výborným pomocníkem před cestou za hranice, dlouhodobým pobytem v cizině, ale i klíčovým zařízením pro očkování před závažnými nemocemi. Zákazníkům jsou aplikována očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, rakovině děložního čípku, tetanu, záškrtu nebo třeba vzteklině. Nepříjemná je také žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a typu B. Očkovací centrum poskytuje komplexní vyšetření imunity.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Rozhodně nepodceňujte doporučená i povinná očkování, ani očkování do ciziny
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR